Jump to content


Public support for Zalandi FCI connector importer. With this module you can update products stock and prices on your zalando connected retail account. Thanks to this addon you can serve up to dated products to millions of zalando customers. To update stock and prices our addon uses zalando API.
Photo

błąd w trakcie walidacji pliku

zalando

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 me&BAGS

me&BAGS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 31 August 2021 - 11:43 AM

Mam zainstalowaną wtyczkę, poprawnie wprowadzony API key i ID klienta. Postępuję według instrukcji, jednak podczas walidacji pliku wyskakuje mi błąd:

 

{"result": "FAILED! Fashion Connector will not be able to process the file. Please correct the errors.", "warnings": [], "errors": [{"type": "Empty stock feed file", "message": "Failed to parse stock feed file: the stock feed file is empty and it has only headers", "line_numbers": [1], "details": []}], "number_of_eans": 0, "total_errors": 1, "total_warnings": 0, "store_ids": [], "store_ids_with_warning": [], "rejected_lines": 0}

 
a pobierany plik jest pusty.
W naszym sklepie posiadamy produkty, a w ustawieniach eksportu nie zaznaczyłam żadnych filtrów co do przesyłanych produktów. W zDirect są również stworzone już produkty z EANami pasującymi do tych w sklepie.
 
Podsyłam jeszcze link do feeda:
https://mebags.pl/mo...t=&limit_page=0
 
Czy jesteście w stanie pomóc?
 


#2 hrbj

hrbj

    Administrator

  • Administrators
  • 6 posts

Posted 31 August 2021 - 12:04 PM

 

Mam zainstalowaną wtyczkę, poprawnie wprowadzony API key i ID klienta. Postępuję według instrukcji, jednak podczas walidacji pliku wyskakuje mi błąd:

 

{"result": "FAILED! Fashion Connector will not be able to process the file. Please correct the errors.", "warnings": [], "errors": [{"type": "Empty stock feed file", "message": "Failed to parse stock feed file: the stock feed file is empty and it has only headers", "line_numbers": [1], "details": []}], "number_of_eans": 0, "total_errors": 1, "total_warnings": 0, "store_ids": [], "store_ids_with_warning": [], "rejected_lines": 0}

 
a pobierany plik jest pusty.
W naszym sklepie posiadamy produkty, a w ustawieniach eksportu nie zaznaczyłam żadnych filtrów co do przesyłanych produktów. W zDirect są również stworzone już produkty z EANami pasującymi do tych w sklepie.
 
Podsyłam jeszcze link do feeda:
https://mebags.pl/mo...t=&limit_page=0
 
Czy jesteście w stanie pomóc?

 

 

 

hej

komunikat zwracany przez zalando informuje, że feed jest pusty:

"Failed to parse stock feed file: the stock feed file is empty and it has only headers"

 

gdy przyglądniemy się adresowi url który wykorzystujesz, to znajdziemy w nim parametry

export_manufacturers=1&export_suppliers=1&export_category=17

exportujemy produkty producenta o ID = 1

exportujemy produkty dostawcy o ID = 1

exportujemy produkty z kategorii o ID = 17

 

oznacza to, że jednak filtry są aktywne a z uwagi na ich ilość pewnie jest tak, że po prostu żaden produkt nie zostaje odnaleziony gdyż żaden nie spełnia tych wymogów.

 

 

kiedy zmienimy wartość parametrów na 99999 - to zostają one wyłączone, url w postaci:

https://mebags.pl/mo...=&limit_page=0 

 

już zwraca informacje, że feed zostanie przetworzony poprawnie.

proszę się upewnić, ze na stronie konfiguracyjnej eksportu filtry są rzeczywiście powyłączane.

 

 

s pozdravem

lukas

 

Mam zainstalowaną wtyczkę, poprawnie wprowadzony API key i ID klienta. Postępuję według instrukcji, jednak podczas walidacji pliku wyskakuje mi błąd:

 

{"result": "FAILED! Fashion Connector will not be able to process the file. Please correct the errors.", "warnings": [], "errors": [{"type": "Empty stock feed file", "message": "Failed to parse stock feed file: the stock feed file is empty and it has only headers", "line_numbers": [1], "details": []}], "number_of_eans": 0, "total_errors": 1, "total_warnings": 0, "store_ids": [], "store_ids_with_warning": [], "rejected_lines": 0}

 
a pobierany plik jest pusty.
W naszym sklepie posiadamy produkty, a w ustawieniach eksportu nie zaznaczyłam żadnych filtrów co do przesyłanych produktów. W zDirect są również stworzone już produkty z EANami pasującymi do tych w sklepie.
 
Podsyłam jeszcze link do feeda:
https://mebags.pl/mo...t=&limit_page=0
 
Czy jesteście w stanie pomóc?

 

 



#3 me&BAGS

me&BAGS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 31 August 2021 - 03:09 PM

Hej,

 

dzięki za szybką odpowiedź!

Faktycznie - z racji na to, że nie mamy w sklepie innych producentów i dostawców poza jednym, zaznaczyłam tego jednego, a pewnie okazało się, że nie jest on wybrany przy produkcie.

 

Mam jeszcze pytanie numer dwa - skąd mogę wziąć nazwę pliku csv, który się generuje? Gdy pobieram plik to jego nazwa to np. products_2021_08_31_16_07_17

ale domyślam się, że data codziennie się zmienia, jako i nazwa pliku :)
 
Potrzebuję tego do endpointu.


#4 Milosz

Milosz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts

Posted 31 August 2021 - 10:28 PM

 

Hej,

 

dzięki za szybką odpowiedź!

Faktycznie - z racji na to, że nie mamy w sklepie innych producentów i dostawców poza jednym, zaznaczyłam tego jednego, a pewnie okazało się, że nie jest on wybrany przy produkcie.

 

Mam jeszcze pytanie numer dwa - skąd mogę wziąć nazwę pliku csv, który się generuje? Gdy pobieram plik to jego nazwa to np. products_2021_08_31_16_07_17

ale domyślam się, że data codziennie się zmienia, jako i nazwa pliku :)
 
Potrzebuję tego do endpointu.

 

 

feed.php to nazwa pliku, a konkretnie feed.php i wszystkie parametry.

nazwa pliku products_2021_08_31_16_07_17 jest jedynie generowana podczas pobierania pliku

 

nie do końca wiem, jakie są teraz oczekiwania tj. mogę prosić o uściślenie co masz na myśli pisząc o "potrzebuję tego do endpointu" ?



#5 me&BAGS

me&BAGS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 01 September 2021 - 08:46 AM

Wg. tego, co napisane jest w instrukcji wtyczki:

  1. Następnie skopiuj adres URL wygenerowany przez moduł i utwórz zadanie CRON, które będzie cyklicznie uruchamiać ten URL. Odtąd Twoje produkty będą aktualizowane przez zalando.

 

A z tego, co napisał mi support Zalando, potrzebuję do tego endpointu, który wygląda tak:

 

 
gdzie {stock file name} to nazwa pliku CSV. 
 
 
I stąd też pytanie o nazwę pliku CSV :)


#6 me&BAGS

me&BAGS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 10 September 2021 - 07:52 AM

Hej,

 

daj proszę znać, w jaki sposób utworzyć to zadanie CRON.

 

Dzięki!

 

feed.php to nazwa pliku, a konkretnie feed.php i wszystkie parametry.

nazwa pliku products_2021_08_31_16_07_17 jest jedynie generowana podczas pobierania pliku

 

nie do końca wiem, jakie są teraz oczekiwania tj. mogę prosić o uściślenie co masz na myśli pisząc o "potrzebuję tego do endpointu" ?



#7 me&BAGS

me&BAGS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 20 September 2021 - 09:45 AM

feed.php to nazwa pliku, a konkretnie feed.php i wszystkie parametry.

nazwa pliku products_2021_08_31_16_07_17 jest jedynie generowana podczas pobierania pliku

 

nie do końca wiem, jakie są teraz oczekiwania tj. mogę prosić o uściślenie co masz na myśli pisząc o "potrzebuję tego do endpointu" ?

 

Hej,

 

walidacja się udała, jednak po utworzeniu zadania Cron wg. instrukcji we wtyczce Zalando wysypuje mi błędy.

Czy moglibyście sprawdzić, czy w tym widzicie coś, co można by poprawić? Tutaj zadanie:

https://mebags.pl/cron-zalando.php

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users